Najlacnejšie PZP

Po náraze vystrelné airbagy ovplyvnia najlacnejšie PZPNáš dnešný príspevok bude nápomocný každému, kto je v oblasti zabezpečenia akéhokoľvek dopravného prostriedku zúfalý, pretože naňho nevie nájsť najlacnejšie PZP. Odteraz túto starosť môžete hodiť za hlavu. Pretože tu sa dozviete presný návod na to, čo preto urobiť. Dobrou správou je, že žiadne osobné návštevy pobočiek nie sú potrebné. Takisto nepôjde o žiadnu časovo náročnú metódu zisťovania vašich ponúk. Áno, čítate dobre. Za krátky okamih si zistíte viacero ponúk a nielen tú, ktorú niekto označil za najlacnejšiu. Aby sme vás mohli presne nasmerovať, najlacnejšie PZP nájdete na odkazovanej stránke, kde si vaše možnosti zistíte do 10 minút bezplatne a nezáväzne. Práve na finermat.sk je k dispozícií takáto možnosť.

Prečo je povinné?

Mnoho ľudí si svoje vozidlo týmto spôsobom zabezpečuje s veľkou neochotou. Predpokladáme, že je to preto, že jeho pravú funkciu asi nepoznajú. Treba povedať, že už aj to najlacnejšie PZP vie toho zachrániť mnoho. Povedzme si niektoré základné informácie. Keďže ide o zákonnú povinnosť, jeho nerešpektovanie je trestné. Zákon nenariaďuje len majiteľom vozidiel, aby si ho zabezpečili, ale aj samotným poisťovniam, že čo majú garantovať a kryť.

Poisťovňa za vás preberá finančnú zodpovednosť za škodu, ktorú ste spôsobili prevádzkou vášho poisteného motorového alebo nemotorového vozidla. Pričom škody sa môžu vzťahovať ako na hmotný majetok, tak aj na osoby. V tomto ohľade musí poisťovňa spĺňať nasledujúce kritériá poistných súm. Každá z nich musí byť schopná garantovať odškodnenie vo výške 1 milióna pri materiálnych poškodeniach a do 5 miliónov eur pri ujmách na zdraví.

Dá sa povedať, že nezáleží na tom či lacné či drahé, je povinné aj z morálneho hľadiska. Preto, aby sa každý k svojmu činu priznal a z miesta spôsobenia škodovej udalosti alebo dopravnej nehody neutiekol. Platná poistná zmluva vie vyriešiť všetko, len v tej chvíli netreba spanikáriť. Je úplne normálne, že ak niekomu niečo poškodíte, tak sa na oprave podieľate. Vďaka poisťovni to môže byť až na 100%.

Aké prostriedky je možné poistiť?

Drahé auta s lacnými PZPTo, ktoré dopravné prostriedky je potrebné poistiť si môžete prečítať v zákone o zákonnej poistke. Aby sme vám túto prácu uľahčili, povieme vám aspoň v skratke, o aké typy prostriedkov ide. Nejde len o motorové, ale aj nemotorové, nielen s EČV, ale aj bez neho, nielen o tie, ktoré sú na cestách pravidelne, ale sú aj mimo nich. Všetky povinne poistiteľné vozidlá spája to, že potrebujú platný technický preukaz a svojou prevádzkou môžu spôsobiť škody na majetku alebo na zdraví. To teda platí ako pre:

  • autá,
  • dodávky,
  • kamióny,
  • tak aj pre prívesné vozíky,
  • pracovné a poľnohospodárske stroje,
  • vysokozdvižné vozíky atď.

Lacné PZP nájdete na všetky poistiteľné prostriedky, ak si urobíte ich porovnanie online.

Porovnanie online

Najrýchlejšia cesta, ako si zistiť najlacnejšie PZP, je využiť online porovnanie na hore uvedenej stránke. Vďaka vypísaniu jedného formulára môžete mať do 10 minút vyobrazené všetky vaše výhodné ponuky a možno aj niektoré nevýhodné na porovnanie. Práve to vám dokáže, že rozdiely v nich môžu byť skutočne veľké a neraz presahujú až 300 eur. 300 eurová úspora na ročnom zabezpečení vozidla je predsa nezanedbateľná čiastka. Do formulára pritom netreba vypisovať žiadne osobné údaje, keďže ide o nezáväzný výpočet ponúk. Postačujú technické parametre auta a niektoré neosobné fakty o jeho majiteľovi, ktoré by mohli výslednú cenu o niečo znížiť. Po odoslaní tohto formulára sa vám do niekoľkých sekúnd na obrazovke zobrazí online porovnanie ponúk a vy okamžite uvidíte, ktoré je ešte lacné ktoré už nie. Najlepšie na tom je, že tento výpočet si môžete urobiť hocikde, kde máte prístup na internet a o hociktorej hodine.

Výhodou je, že stránka neslúži len na to, aby ste si ponuky len porovnávali. Priamo vo výsledkoch môžete o niektorú z nich aj požiadať. Online porovnanie najlacnejšieho PZP sa teda zmení aj na rýchle a nenáročné podanie žiadosti. Po kliknutí na vybranú ponuku bude potrebné dopísať domácu a mailovú adresu majiteľa. Na mail vám ihneď bude odoslaný návrh a podmienky zmluvy, dočasná biela karta a údaje na zaplatenie. Ak máte vozidlo nepoistené, provizórnu bielu kartu si vytlačte a tá plne nahradzuje jej originál, pokiaľ vám nebude doručený. Ten vám spolu so zelenou kartou príde ihneď po tom, ako zaplatíte poistné.

Pozor na platné doklady

BiznismenNeplatnosť zmluvy vedia veľmi ľahko odhaliť policajné hliadky, a to tak, že sa im preukážete resp. nepreukážete na Slovensku bielou alebo v zahraničí zelenou kartou. Sankcie za ich neplatnosť alebo neprítomnosť sú pomerne vysoké, no na našom území oveľa prijateľnejšie než v zahraničí. Zatiaľ čo tu by ste si zaplatili niekoľko stoviek eur, za hranicami to môžu byť aj tisíce, ak nie zhabanie celého vozidla. Slovenský Obvodný úrad je vo veci kompetentný aj 3 roky po tom, čo sa skutok stal a takému majiteľovi vozidla vie udeliť pokutu v hodnote 3 330 eur. Myslím, že hlavne výška pokút je dôvodom na to, aby ste si platnosť vášho poistenia kontrolovali a včas ho predlžovali.

Bez platného poistenia si však môžete zaplatiť aj v inom ponímaní. A to, ak spôsobíte dopravnú nehodu. Vtedy musíte hradiť všetky spôsobené škody zo svojho. Nezabúdajte, že v takej situácií môže ísť skutočne až o milióny eur.

Z nášho príspevku ste sa dozvedeli, kde zohnať najlacnejšie PZP a viac k tejto téme vám povie aj tento článok:

http://www.investopedia.com/terms/i/insurance.asp

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *